Başkan Abdullah Özyiğit, “Maharetle çalıştık, çözüm ürettik.”

Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Batıkent Mahallesi’nde düzenlenen halk buluşmasında Yenişehirlilere seslenen Başkan Abdullah Özyiğit, “5 yıl gibi kısa bir sürede Yenişehir’de çok önemli işler başardık. Birlikte, yan yana, el ele. Ayrı gayrı olmadan, öteki olmadan. Bir kere bile mazeret göstermedik, suçu başkasına atmadık. Sorunların üzerine gittik, maharetle çalıştık, çözüm ürettik.” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit’in Batıkent Mahallesi’ndeki halk buluşmasına yüzlerce Yenişehirli katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Başkan Özyiğit, “Sizlerle bir arada olmaktan, Yenişehir’e hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. 5 yıl önce sizlerin büyük desteğiyle yola çıktık. O gün, Yenişehir’de yaşamanın en güzel melodisini oluşturmak istedik.  Halkın sesine kulak verdik. Kentimizin ihtiyaçlarını tek tek notalara dönüştürdük. Ve gururluyuz ki en güzel şarkıları hep birlikte söyledik. Yolumuza devam edeceğiz.  Kimse endişe etmesin. Halkımız da biliyor; Yenişehir güvenli limanda.  Yenişehir yoluna devam edecek.” ifadelerini kullandı.

“Yenişehir’e aydınlık bir yol çizdik.”

5 yılda önemli çalışmalara imza attıklarını, insana, doğaya ve tüm canlılara saygıyı esas aldıklarını kaydeden Başkan Özyiğit, “5 yıl gibi kısa bir sürede Yenişehir’de çok önemli işler başardık. Birlikte, yan yana, el ele. Ayrı gayrı olmadan, öteki olmadan.  Bir kere bile mazeret göstermedik, suçu başkasına atmadık. Sorunların üzerine gittik, maharetle çalıştık, çözüm ürettik.  Tüm çalışmalarımızda insana, doğaya ve tüm canlılara saygıyı esas aldık. Yenişehir’e aydınlık bir yol çizdik.  Çocuklarımızı geleceğe hazırladık. Gençlerimizi yalnız bırakmadık.  Doğamızı koruduk. Kadınların yanında olduk.  Engelleri kaldırdık. Ancak yapacak çok işimiz var ve kararlıyız.” şeklinde konuştu.

“Bizim belediyeciliğimiz halkçı belediyeciliktir.”

Pandemi ve deprem sürecinde Yenişehir Belediyesinin halkın yanında olduğuna dikkat çeken Özyiğit, “Pandemide hemşehrilerimiz sokağa çıkamadı yanlarında olduk.  Depremde hemşehrilerimiz evlerine giremedi yanlarında olduk.  Yenişehir halkı adına binlerce depremzedeye yardım eli uzattık.  Büyük bir enflasyon yaşadık, dar gelirli ailelerimizi yalnız bırakmadık.  Kısacası biz halkın yanında durduk. Kaynaklarımızı halktan yana kullandık.  Halkın sesine kulak verdik, derdine koştuk.  Çünkü bizim işimiz gücümüz Yenişehir.  Bizim belediyeciliğimiz dayanışma belediyeciliğidir. Bizim belediyeciliğimiz halkçı belediyeciliktir. Bizim belediyeciliğimiz çevreci ve ortak yaşam belediyeciliğidir.” dedi.

“Yenişehir Belediyesi halkın belediyesidir.”

Kimseyi ayırmadıklarını ve ötekileştirmediklerini vurgulayan Başkan Özyiğit,  “Her türlü eleştiriyi kabul eder, gerekeni yaparız.  Ancak kimseyi ayırmadık, ötekileştirmedik.  Partisi, dünya görüşü, inancı, dili, rengi her ne olursa olsun.  Yenişehir Belediyesi halkın belediyesidir.  Her zaman söylüyorum; Yenişehir’de hizmetin kapısı herkese açıktır.  Öyle de olmaya devam edecek. Bu seçim sıradan bir seçim değil. 31 Mart’ta bazı şeylere dur demek için büyük bir fırsat.  Hep birlikte sandığa gidelim.  Oyumuzu kullanalım.  Ranta, talana, hukuksuzluğa, adaletsizliğe dur diyelim. Yoksulluk aldı başını gidiyor.  Paramız pul oldu. Alım gücümüz azaldı.  Biz bu yaşamı hak etmiyoruz.  Herkes daha iyi bir yaşamı hak ediyor.   İnsan onuruna yaraşır, güvenli, huzurlu ve çağdaş bir Yenişehir için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceği.  Bizimle birlikte bu yolda yürüyen, bize güvenen ve destek veren her bir Yenişehirliye teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Özyiğit, konuşmasının ardından mahalle buluşmasına katılan vatandaşlara teşekkür ederek, barışı simgeleyen üç beyaz güvercini uçurdu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x