Hırsızlardan yeni yöntem: Kaputa çiğ tavuk, sonra soygun

Hırsızlar yöntem geliştirmede kendilerini aştı. Hırsızların son yöntemi, kişinin arabasına çiğ tavuk fırlatmak. Sosyal medya platformu X’te ‘kalpcidoktor’ kullanıcı adıyla yapılan paylaşımda yer alan bir kişi arabanın kaputu üzerine fırlatılan tavuk parçasının şaşkınlığını yaşadı. Bunun hırsızlar tarafından geliştirilen yeni bir yöntem olduğunu anlatan kişi şunları söyledi:

“Tavuk parçasıyla geziyorum. Sebebini anlatayım. Unkapanı Köprüsü’nde tam kemerin orada sol şeritte önüme böyle bir tavuk parçası atıldı. Hatta kemikli tavuk! Bu bir taktik. Yumurta fırlatıyorlar, çiğ tavuk fırlatıyorlar. Ve siz arabadan indiğimizde bu tavuğu kim fırlattı diye bakarken aracınızdaki değerli eşyaları çalıyorlar. Bilginiz olsun.”

“PANİKTEN YARARLANIYORLAR”

Akşam gazetesine konuşan Emekli Emniyet Müdürü Feramuz Erdin, “Şunu itiraf etmek gerekir ki çiğ tavuk olayına ilk kez şahit oluyorum” diyerek şunları kaydetti:

“Sanırım bu yöntemle sürücünün kafasını tamamen karıştırıp paniğe sevk etmeye çalışıyorlar. Çiğ yumurtadan sonra şimdi de çiğ tavuk yöntemini bulmuşlar. Bu taktiklerin yüksek seyir hızlarında kazaya yol açması da mümkün. Sürücülerin bir canlıya çarptığını düşünerek paniklemesi doğaldır. Hırsızlar da bu panik halinden faydalanmak için böyle bir yöntem geliştirmiş.”

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x